GIDA TAKVİYE

Efervesan

Fatmasötik / nutrasötik bir dozaj formunda olan ve diğer tabletlerle karşılaştırıldığında
eşsiz
artılar sunmakta olan efervesan tabletler oldukça tercih edilir.

Image link

Efervesan nedir?

Geleneksel tabletlere göre, emilim ve biyoyararlanım geliştirilebilir. Dahası, büyük tablet ve kapsülleri yutma konusunda sıkıntı çeken çocuk ve yaşlılar nezdinde mükemmel bir seçenektir.

Su ya da başkaca sıvılarla tepkime içerisine girdiklerinde efervesan tabletler, gaz ya da benzeri şekilde kabarcıklar ortaya çıkartan ilaçlar için kullanılan ortak bir isimdir. Mineraller içerir. Mineraller, efervesan tablet eridiğinde kabarcıklar ve gazlar oluşturur. Geleneksel, yani klasik tabletlerin aksine emilim ve biyoyararlanım geliştirilebilir. Dahası, çocuklar ve yaşlılar içinde mükemmel bir seçenektir, zira yutma konusunda problemler yaşayabilirler.

Image link
Image link

Ambalaj

Daha çok yuvarlak şekillerde üretilen efervesan tabletler, silindir şeklini anımsatan plastik şişeler içerisinde muhafaza edilir. Nem tarafından etkilenmesi istenmez. Bu nedenle içinde silika parçaları bulunan bir kapakla kapanır. Sıvı tepkimesine girince erirler. Genelde vitamin ve mineral gibi takviye nitelikli maddelerin üretilmesinde öne çıkar.